Cyfrowy paszport bezpieczeństwa (DVP)

Pracujesz w pobliżu torów (metro lub pociąg)? Jeśli tak, wymagany jest cyfrowy paszport bezpieczeństwa pracy przy torach (DVP). Branża kolejowa pragnie poprawić świadomość w zakresie bezpieczeństwa a co za tym idzie zmniejszyć liczbę wypadków.

Dlaczego DVP?

Praca przy infrastrukturze kolejowej wiąże się z ryzykiem. Osoby często pracujące w pobliżu torów uważają swoją pracę za zupełnie normalną, po pewnym czasie przyzwyczajają się do pracy w warunkach podwyższonego ryzyka. Ważne jest, aby regularnie zwaracać uwagę na bezpieczeństwo w trakcie pracy i być świadomym zagrożeń.

Karta DVP

Karta DVP potwierdza, iż dana osoba posiada odpowiednie certyfikaty. Kartę DVP otrzymasz jeśli przejdziesz pomyślnie kurs i egazmin „Bezpieczna praca przy torach”. Kartę DVP należy mieć zawsze przy sobie w czasie pracy w przy torach (pociąg, metro). W niektórych przypadkach dotyczy to również pracy przy torach tramwajowych. 

W Aelberspersoneel szkolimy naszych pracowników, aby bez problemów mogli podjąć pracę przy projektach o podwyżonym ryzyku m.in. praca przy torach.